Dåp, bryllup eller gravferd? Ring 23 62 90 09 (Man-fre 08:00-15:30)
kirketorget@oslo.kirken.no
 

 

logo jul
Trefoldighet jentekor er tilknyttet Sentrum og St. Hanshaugen menighet i Oslo. Det har sitt hovedvirke i Trefoldighetskirken og samarbeider nært med musikklivet i Oslo Domkirke. Koret består av omlag 20 jenter i alderen 10-23 år.
Les mer
Stillhet midt i byen
Retreat i hverdagen: Påmelding innen 14. februar
Fastetiden 2015: Torsdager kl 18.15 - 20.30 på Diakonissehuset Lovisenberg 19. februar, 26. februar, 12. mars og 19. mars
Retreat i hverdagen er noe for deg som ønsker • et dypere forhold til Gud • impulser i ditt bønneliv • å være i et fellesskap med felles fokus • en større sammenheng mellom hverdagslivet og troen
Les mer
11. januar var det presentasjonsgudstjeneste for de nye konfirmantene i Sentrum- og St.Hanshaugen sokn. Sogneprest Tor Even Fougner og medliturg Ragnhild Telhaug presenterte de 15 konfirmantene, og ga dem hver sin konfirmantbibel. Med verker av både Stainer og Mozart skapte organist Marius Skjølaas og Cappella Trinitatis en fin musikalsk ramme for det nye konfirmantåret i storsoknet.
Les mer
Bare barnemat
Annenhver tirsdag fra kl. 16.30 til 19.00
Lovisenberg menighetshus åpner dørene for små og store på travle hverdager.
Les mer
Gamle Aker menighetsbarnehage er en liten enavdelings barnehage som holder til i en leilighet med mange store rom i 1. etasje i det gamle menighetshuset til Gamle Aker menighet. Og rett over gaten har vi St.Hanshaugen.
Les mer
Oppstart tirsdag 13. januar
Smokken
For foreldre med barn ( 0-1 år)
Smokken er et uformelt treffsted for foreldre med barn opp til ett år: - der aktuelle temaer tas opp - der man kan bli kjent med andre - der man kan utveksle erfaringer - ulike innledere inviteres til temaene. Foreldrene oppfordres til å hjelpe til med enkel servering som består av kjeks, frukt, vann, te og kaffe.
Les mer
Trefoldighetskirken
Åpen kirke
«Ta tiden tilbake»
Et sted for stillhet lystenning ettertanke og bønn.
Les mer
Vi øver i Gamle Aker kirke hver torsdag kl. 18:30 – 21:00
Les mer
Fristedet
Første onsdag i hver måned kl. 18 i Lovisenberg kirke.
”Ett er nødvendig her i denne vår verden av husville og hjemløse: Å ta bolig i seg selv. Gå inn i mørket og pusse sot av lampen slik at mennesker på veiene kan skimte lys i dine bebodde øyne” (Hans Børlie)
Les mer
Den 6. november inviterte frivilligutvalget til samtale, informasjon og inspirasjon
Les mer
Velkommen til konfirmasjonsundervisning i Sentrum og St. Hanshaugen sokn!
Les mer
Oppstart tirsdag 13. januar 2015
Klubben
Klubben holder til i Stallen i Akerbakken 30. Her møtes barn og ungdom fra området rundt St. Hanshaugen.Vi startet i september. Møtedagen vår er tirsdag.
Les mer
Referat fra menighetens årsmøte 31.august 2014
Menighetens årsmøte 31. august 2014 Lovisenberg menighetshus
Årsmøtet ble leder av Kari Haaland Osberg. Det var 34 fremmøtte.
Les mer
Trosopplæring
Tilbud for barn.
I Sentrum og St. Hanshaugen sokn er det fire kirker, Domkirken, Trefoldighet, Gamle Aker og Lovisenberg. Her gir vi et tilbud spesielt for barn og ungdom fra 0 til 18 år.
Les mer
Diakoni er et av Sentrum og St. Hanshaugen sokn sine satsingsområder.
Les mer
Babysang, småbarnssang og minigorpel
Hver torsdag i Akersbakken 30
Babysang, småbarnssang og minigospel
Oppstart torsdag 16. januar 2015
Babysang, småbarnssang og minigospel i Kirkesenteret i Akersbakken 30. NB! Endring i tidene for babysang - fra nå av kun 2 sanggrupper.
Les mer

Informasjon for barn   ungdom   voksen   senior

Konfirmasjonsundervisning
ma. 2 mars kl. 16:30
Ukentlig undervisning hele vårsemesteret i Akersbakken 30.
Sykepleiernes misjonsring - Møte i Oslogruppen
Lovisenberg gt. 4 , ma. 2 mars kl. 17:00
Sted: Lovisenberg menighetshus, Lovisenberg gt. 4 Anne Elisabeth Hauen: «Dorothea Gulbrandsen, En diakonisse i tjeneste i Kina» Enkel servering. Misjonskollekt Velkommen
Smokken
ti. 3 mars kl. 11:30
Smokken er et uformelt treffsted for foreldre med barn opp til ett år: - der aktuelle temaer tas opp - der man kan bli kjent med andre - der man kan utveksle erfaringer - ulike innledere inviteres til temaene. Foreldrene oppfordres til å hjelpe til med enkel servering som består av kjeks, frukt, vann, te og kaffe.
Åpen kirke
Trefoldighetskirken oslo , ti. 3 mars kl. 16:00
Et sted for stillhet, lystenning, bønn og ettertanke.
Klubben
Akersbakken 30 , ti. 3 mars kl. 17:30
Tirsdager mellom 17.30 - 19.45 er det full fart i de fine lokalene i Stallen. En vanlig "klubbkveld" består av spill, sosialt samvær og litt mat. Kvelden avsluttes med fortelling fra Bibelen. Ellers er det mange spesielle kvelder med spesielle aktiviteter. Klubben er med i KFUK/KFUM. Kontaktperson er Kristin Molland Norderval kristin.molland.norderval@oslo.kirken.no
Treff Trefoldighet
Trefoldighetskirken oslo , on. 4 mars kl. 15:00
Fristedet
Lovisenberg kirke , on. 4 mars kl. 17:00
Velkommen til mat i stuene på Diakonissehuset kl 17.00. Fristedet i fastetiden Tema : Livet seirer Sang : Ingerid Louise Birkeland Orgel og piano : Ulf Nilsen Dans : Anne Hedevig Ly Kveldstanker : Bjørn Thorbjørnsen i samtale med Jon Schau
Babysang
to. 5 mars kl. 11:30
Hver torsdag i Akersbakken 30: 11.30 - 12.30: Babysang 0 - 8 måneder 12.30 - 13.30: Babysang 8 - 15 måneder. Etter hver sangstund, serveres frukt og drikke. Ansvarlig: Kjersti Morland
Småbarnssang
Akersbakken 30 , to. 5 mars kl. 16:45
16.45 - 17.30: Småbarnssang 1,5 - 3,5 år Før vi begynner å synge, spiser vi knekkebrød med brunost. Ansvarlig: Kjersti Morland
St. Hanshaugen Minigospel
Akersbakken 30 , to. 5 mars kl. 17:45
17.45 - 18.30: St. Hanshaugen Minigospel 4 - 7 år Vi synger, leker og koser oss, og er med og deltar på gudstjenester i forbindelse med kirkeårets merkedager. Ansvarlig: Hanna Eline Norenes Har du spørsmål? Skriv til markensgrode@gmail.com
Værestedet
Trefoldighetskirken oslo , lø. 7 mars kl. 16:00
Kveldsbønn kl. 17:30.
Høymesse
Lovisenberg kirke , sø. 8 mars kl. 11:00
Høymesse
sø. 8 mars kl. 11:00
St. Hanshaugen israelsmisjonen
Lovisenberggata 4 , sø. 8 mars kl. 18:00
MØTE SØNDAG 8. MARS 2015 kl. 18.00 i Lovisenberg menighetshus Taler: Rolf Gunnar Heitmann. Tema: En gud – ett folk!» Rut fra Moab, vårt forbilde. Dette blir siste møtet som St. Hanshaugen israelsmisjonsgruppe arrangerer, og det er ekstra hyggelig at generalsekretæren selv taler på avslutningsmøtet! Vi avslutter på kvinnedagen, og fordyper oss i en av de viktige kvinneskikkelsene i Bibelen! Hvis noen av dere har lyst til å gjøre en innsats for DNI, vil det helt sikkert bli satt pris på! Det er bare å kontakte hovedkontoret, det er mye som skal gjøres. Heitmann har nylig vært i Israel og vil orientere om arbeidet. Det blir enkel servering og misjonskollekt Velkommen til et interessant og hyggelig fellesskap
Kveldsmesse
sø. 8 mars kl. 19:00
Konfirmasjonsundervisning
ma. 9 mars kl. 16:30
Ukentlig undervisning hele vårsemesteret i Akersbakken 30.
Smokken
ti. 10 mars kl. 11:30
Smokken er et uformelt treffsted for foreldre med barn opp til ett år: - der aktuelle temaer tas opp - der man kan bli kjent med andre - der man kan utveksle erfaringer - ulike innledere inviteres til temaene. Foreldrene oppfordres til å hjelpe til med enkel servering som består av kjeks, frukt, vann, te og kaffe.
Åpen kirke
Trefoldighetskirken oslo , ti. 10 mars kl. 16:00
Et sted for stillhet, lystenning, bønn og ettertanke.
Bare barnemat
Lovisenberggt 4 , ti. 10 mars kl. 16:30
Her samles man rundt et hyggelig middags bord annenhver tirsdag fra kl. 16.30 til ca. 19.00 i Lovisenberg menighetshus, Lovisenberggt 4. Bare barnemat er et treffsted for foreldre med barn i alderen 0 til 12 år.
Klubben
Akersbakken 30 , ti. 10 mars kl. 17:30
Tirsdager mellom 17.30 - 19.45 er det full fart i de fine lokalene i Stallen. En vanlig "klubbkveld" består av spill, sosialt samvær og litt mat. Kvelden avsluttes med fortelling fra Bibelen. Ellers er det mange spesielle kvelder med spesielle aktiviteter. Klubben er med i KFUK/KFUM. Kontaktperson er Kristin Molland Norderval kristin.molland.norderval@oslo.kirken.no
 
 
 
 

Sentrum og St.Hanshaugen sokn

post.sentrum@oslo.kirken.no
Tlf: 23629120